close
تبلیغات در اینترنت
هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

مجله اینترنتی هنریک

هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی,

روزنامه تماشاگران امروز - سیما محسنی: هندوستان، امارات، ترکیه و مالزی چهار کشور آسیایی هستند که ایرانی ها متقاضی تحصیل در خارج کشور معمولا آنها را در اولویت قرا

تعرفه طراحی
درگاه پرداخت
قالب ساز انلاین
ساخت کد QR
رنگ های فلت
سفارش ترجمه
تمام ابزار ها
نام کاربری :
پسورد :
 • پسورد خود را فراموش کرده اید؟
 • نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد :
  ایمیل :
  نام مستعار :
  کد امنیتی : کد امنیتیبارگزاری مجدد
  دسته بندی
  روزنامه تماشاگران امروز - سیما محسنی: هندوستان، امارات، ترکیه و مالزی چهار کشور آسیایی هستند که ایرانی ها متقاضی تحصیل در خارج کشور معمولا آنها را در اولویت قرار می دهند. هند مقصدی کلاسیک است ولی شرایط زندگی در این کشور مشکل به نظر می رسد. تصویری که از هند در ذهن داریم، مربوط به فیلم های بالیوودی است.
   
  چیزهایی هم که از این کشور شنیده ایم، ما را می ترساند اما فیلم «سلام بمبئی» می تواند به تنهایی نظرتان را درباره تحصیل در هندوستان تغییر دهد. امارات با توجه به پیشرفت های این شیخ نشین می تواند انتخاب جدیدی داشته باشد. هرچند اگر به زبان ترکی وارد باشید، احتمالا ترکیه چه از نظر فرهنگی، چه از نظر اقتصادی و اجتماعی برایتان بهتر است. در مقایسه با هند و امارات و ترکیه، مالزی باید ترسناک ترین انتخاب باشد.

  هزینه های تحصیل در هندوستان

  متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالای 13 داشته باشند. اگر در رشته های علوم انسانی درس می خوانید، خرج دانشگاه سالانه بین 600 تا 800 دلار می شود و اگر هدفتان تحصیل در رشته های مهندسی و مدیریت باشد باید روی هزار تا دو هزار و 500 دلار حساب باز کنید. دانشگاه های هندوستان امکان گذراندن دوره های یک ترمه یا دو ترمه زبان قبل از شروع دانشگاه را فراهم می کنند.
   
   هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

  متقاضیان رشته های پزشکی بهتر است دارای مدرک پیش دانشگاهی تجربی و معدل بالای 14 باشند. هزینه کل دوره تحصیل در رشته پزشکی در یک دانشگاه هندی 70 تا 80 هزار دلار است اما اگر دندانپزشکی بخوانید می توانید روی 45 هزار دلار و در رشته های داروسازی 35 تا 40 هزار دلار حساب باز کنید.

  متقاضیان مقطع فوق لیسانس می توانند تحصیل خود را طی یک دوره دو ساله به پایان برسانند. متقاضی باید دارای مدرک لیسانس با معدل ترجیحی بالای 14 و نمره IELTS زبان حداقل 5 داشته باشد. هر چند می توان در دوره های آمادگی برای دانشگاه شرکت کرد. هزینه تحصیل در هندوستان در این مقطع برای رشته های علوم انسانی سالانه بین هزار تا هزار و 500 دلار و برای رشته های مهندسی و مدیریت دو هزار تا چهار هزار دلار تخمین زده می شود.

  متقاضیان مدرک دکترا نیز باید دارای مدرک فوق لیسانس با معدل بالای 15 و مدرک IELTS با نمره 6 باشند. طول دوره دکترا حدود سه تا چهار سال است و هزینه تحصیل در مقطع دکترا سالانه برای رشته های علوم انسانی سه تا چهار هزار دلار و برای رشته های مهندسی پنج تا شش هزار دلار برآورد می شود. اخذ ویزای هند برای مقطع دکترا ممکن است تا یک سال زمان ببرد.

  متقاضیان در هر سطح زبان می توانند در کالج های انگلیسی و کلاس های فشرده و معمولی در کشور هندوستان و در شهر دانشگاهی پونا ثبت نام کنند. هزینه های تحصیل 90 هزار روپیه معادل حدودی هزار و 700 دلار آمریکا است و برای هزینه خوابگاه هم می توان روی همین مقدار پول سالانه حساب باز کرد. زمان آغاز به کار دانشگاه ها در هند، سپتامبر مصادف با شهریور ماه خودمان است اما می توانید روی ترم دی ماه یا ژانویه هم حساب باز کنید.

  آخرین قیمت روپیه: 58 تومان
   


  هزینه های تحصیل در امارات

  تحصیل در دانشگاه های کشور امارات، هزینه های مختلفی طلب می کند که می توان برای هر ترم لیسانس آن را بالغ بر 10 تا 20 میلیون تومان دانست. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور امارات نیز به صورت میانگین بین 700 تا 900 دلار در ماه تخمین زده می شود که شامل هزینه مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی می شود که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در مقطع لیسانس است.
   
   هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

  مقطع فوق لیسانس در کشور امارات در یک دوره دو ساله ارائه می شود و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کشور امارات پس از اتمام تحصیل خود مجوز حضور یک ساله در این کشور را می گیرند تا قادر باشند شغلی مناسب پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کشور امارات کنند. علاوه بر این دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در کشور امارات اجازه دارند همراه داشته باشند که این همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود.

  تمامی رشته های تحصیلی در کشور امارات به زبان انگلیسی و عربی ارائه می شود. هر فرد متقاضی برای ورود به دوره فوق لیسانس باید مدرک IELTS با نمره 6 تا 6.5 بگیرد اما می توانید پس از ورود به کشور امارات هم در کالج های زبان انگلیسی این کشور ثبت نام کرده و دوره های مخصوص را سپری کنید. این دوره ها معمولا سه ماه زمان می برد و با احتساب هزینه زندگی مبلغی بالغ بر 25 میلیون تومان هزینه روی دست تان می گذارد.

  دانشگاه های کشور امارات به چند دسته تقسیم می شوند؛ به همین علت قیمت های متفاوتی برای دوره کارشناسی ارشد در این کشور وجود دارد. این هزینه به شکل کلی در طول یک سال حدود 10 تا 15 هزار دلار است.

  • آخرین قیمت درهم امارات: هزار و 36 تومان
  • آخرین قیمت دلار: سه هزار و 760 تومان
   


  هزینه های تحصیل در مالزی

  تحصیل در مالزی به طور متوسط بین هفت تا 14 هزار دلار در سال تخمین زده می شود اما اگر بخواهیم دقیق تر بشویم باید برای دوره زبان کالج 800 دلار در ماه، برای دوره پیش دانشگاهی 10 هزار دلار در سال، دوره کارشناسی 12 هزار دلار در سال و برای کارشناسی ارشد هفت هزار دلار در سال و در مقطع دکترا 7 هزار دلار در سال برآورد می شود.
   
   هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

  در مالزی دانشجویان اجازه کار ندارند و باید کلیه هزینه های تحصیل و زندگی خود را از ایران تامین کنند. علاوه بر هزینه های تحصیل و خوابگاه، خرج خوراک، رفت و آمد، وسایل تحصیلی و تفریحات دانشجو حدود 400 دلار در ماه است.

  • آخرین قیمت رینگت مالزی: 875 تومان
  • آخرین قیمت دلار: 3 هزار و 760 تومان
   


  هزینه های تحصیل در ترکیه

  شهریه و هزینه های تحصیلی در ترکیه برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی ترکیه و همچنین از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. کمترین و بیشترین میزان شهریه و هزینه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی ترکیه از سوی شورای وزرا و با در نظر گرفتن نوع تحصیل، مدت زمان، نوع دانشگاه و با توجه به مقاطع و رشته های مختلف تعیین و اعلام می شود، سپس شورای دانشگاه نسبت به میزان دقیق شهریه در هر رشته تحصیلی تصمیم نهایی را می گیرد. از سوی دیگر میزان شهریه در دانشگاه های غیرانتفاعی ترکیه توسط هیات امنای همان دانشگاه مشخص می شود.

  در مقطع کارشناسی دانشگاه هایی که زبان تدریس در آنها ترکی استانبولی است شهریه شان حدود 240 تا 750 دلار آمریکا است اما شهریه دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند بین 450 تا هزار و 500 دلار آمریکا برآورد می شود.

  در رشته های کارشناسی ارشد ترکیه هم زبان نقش مهمی دارد. آنهایی که ترکی استانبولی تدریس می کنند از دانشجویان کارشناسی ارشد 300 تا 600 دلار آمریکا شهریه ترم می گیرند اما اگر بخواهید حتما در دانشگاهی درس بخوانید که دانشجویان و استادی در آن انگلیسی صحبت می کنند باید هر ترم 600 تا 900 دلار آمریکا پول بدهید.
   
   هزینه های تحصیل در چهار کشور آسیایی

  همچنین آزمون های YOS و SAT در آزمون ورودی یا کنکور جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به حساب می آیند. آزمون YOS فراگیرتر است و دانشگاه های بیشتری نتیجه این آزمون را ملاک عمل قرار می دهند. مواد امتحانی آزمون YOS شامل سوالاتی از دروس ریاضی، هوش و هندسه است که به دو زبان ترکی و انگلیسی در یک یا دو دفترچه ارائه می شوند و دانش متوسط زبان انگلیسی یا ترکی برای پاسخ به سوالات کافی است.

  بخش دوم سوالات براساس سنجش دانش زبان ترکی داوطلبان انجام می شود که نتیجه این بخش به صورت نمره A, B و C تعیین می شود. نتیجه قسمت دوم آزمون زمانی دارای اهمیت است که دانشجو بخواهد به زبان ترکی ادامه تحصیل بدهد. به طور معمول زمان ثبت نام آزمون YOS ترکیه در فروردین ماه هر سال است و آزمون دانشگاه های مختلف در بازه زمانی ماه های اردیبهشت تا تیر برگزار می شوند. جواب نهایی آزمون از دو هفته تا دو ماه بعد از هر آزمون اعلام می شود.

  آزمون SAT آزمونی است به زبان انگلیسی که از دروس ریاضی، درک مطلب و نگارش متشکل است که هر قسمت دارای حداکثر 800 نمره است. معمولا این آزمون را دانشگاه هایی برگزار می کنند که شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی را دارند. سطح دشواری این آزمون از آزمون YOS بیشتر است. برخی دانشگاه های ترکیه همانند دانشگاه حجت تپه در آنکارا نتیجه این آزمون را ملاک ثبت نام دانشجویان قرار می دهند. این آزمون چهار بار در سال در کشور ترکیه برگزار می شود.

  وجود حداقل 17 دانشگاه مورد تایید مطلق وزارت بهداشت ایران در این کشور از جاذبه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه است. در عین حال افرادی که از دانشگاه های برتر ترکیه فارغ التحصیل می شوند اجازه طبابت بین المللی را کسب می کنند که این خود مزیتی بزرگ است.

  به طور متوسط هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه و در دانشگاه های دولتی این کشور به طور میانگین هزار تا دو هزار دلار به صورت سالانه است. هر چند شهریه دانشگاه های خصوصی پزشکی و دندان پزشکی ترکیه متفاوت است و به حدود 20 هزار دلار در سال هم می رسد.

  به طور کلی می توان گفت هزینه های یک زندگی معمول در کشور ترکیه برای یک دانشجو 400 تا 500 دلار است.

  • آخرین قیمت لیر ترکیه: یک هزار و 80 تومان
  • آخرین قیمت دلار: سه هزار و 760 تومان

  مطالب مرتبط با پست جاری

  نظرات

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی